Jak vyrobit sníh?

Sníh

Chcete si postavit zasněžené dioráma, tank, obrňák či auto a nevíte jak nejlépe znázornit tíženou sněhovou pokrývku. Přečtěte si pár rad, jak na to.

Sníh z malířské běloby:

Po dlouholetém experimentování jsem došel k závěru, že nejlepším materiálem pro tvorbu sněhové pokrývky je běžně dostupná malířská běloba /v prášku/. Před aplikací na požadovaná místa, bělobu rozmíchám s vodou tak, aby vznikla středně řídká kašička. Vlastní aplikaci pak jednoduše provádím širším štětcem. Konzistence nanášeného materiálu mi umožňuje i snadné vytvoření sněhových “čepic”. Jediným problémem malířské běloby je, že se po úplném vyschnutí vody mohou na jejím povrchu objevit praskliny. Tyto však jednouše odstraňuji jejich přetíráním další vrstvou běloby nebo pouze vodou. Uvedený postup je potřeba opakovat, dokud není sněžný povrch bez výrazných prasklin. Chvilku to sice trvá, ale myslím si, že konečný výsledek stojí za to. Zhodnoťte sami!

 

     

 

Sníh z jedlé sody a škrobu:

Sníh ze sody a škrobu jsem sám doposud nerealizoval. Návod, jak na to, jsem převzal od jednoho kolegy, který holduje “érům” a “velké technice”. Takže, nejprve je nutno si připravit posypový materiál /tzn. smíchat sodu se škrobem 1:1/. Na místa, na kterých chcete mít sníh, nanesete pomocí štětce naředěné lepidlo Hercules a na něj pak připravený posypový materiál. Po zaschnutí lepidla, můžete nepřilepený posyp zafixovat lakem nebo ho můžete odstranit vlhkým štětcem. Uvedený postup je poněkud rychlejší, než vytváření sněhu za pomocí malířské běloby, ale vytvoření pořádné sněhové pokrývky, natož pak mých oblíbených “čepic”, s ním nedocílíte. Je spíš vhodný pro lehké sněžné poprašky, jinovatky a námrazy. Až se k požití této techniky dostanu, tak vás s výsledky seznámím, ale to, co jsem mohl vidět aplikované na “velké technice” vypadalo super.

Overlord