MT-LBM (6MB)

Měřítko: 1/72

Výrobce stavebnice: ACE

Jde o typický short-run od ACE. Drobných dílů je dosti, u některých se vyplatí je spíše udělat znovu, než je vybrušovat z rozplizlého tvaru. Ostatně brousit a tmelit jsem musel hodně a opakovaně, navíc plastik rychle zanáší smirek. Největší slabinou jsou detaily a pásy ale ACE nyní do svých stavebnic balí již nové pásy a ty nejsou nijak špatné.

Pojďme tedy k detailům. Na podvozku jsem dodělal úchyty pro výsadek, madla a kliky. Ochranné mřížky před soustavu reflektorů jsou i v leptech, ale placaté. Ve směru jízdy na levou stranu zpětné zrcátko včetně držáku, který se sklápěl - na některých fotografiích zrcátko však vůbec není. Vyprošťovací háky na bocích korby vpředu - jejich umístění se na fotografiích rovněž liší. Do zadních blatníků z planžetky leptaných dílů jsem doplnil „příčky“ hydrodynamických žeber. Ocelová lana s oky na koncích. Držák náhradních článků pásů na korbě vlevo vzadu. Anténa radiostanice a gumové zástěrky na blatnících vpředu. Na věžičce pak „duté“ hlavně, držák světlometu včetně napájecího kabelu, vzadu oka patrně pro jeřáb, zadýmovací granáty a nový poklop.

Nastříkat kamufláž jen podle nákresu z levého boku, jak je uvedeno ve stavebním návodu jsem si netroufnul, ale vypomohl internet hlavně odkazy přímo na stránkách ACE.

Jak je psáno i na krabičce, je to short-run tak nečekejme zázraky. Pracnost je vyvážena pouze atraktivitou předlohy a popravdě musím říct, že jsem se s tímhle modelem dost nadřel.