M-113 A1

Měřítko: 1/72

Výrobce stavebnice: Italeri (ex-ESCI)

Jednoduchý model, místy až příliš. V krabici Italeri najdeme ex ESCI výlisky a tedy i detailnost odpovídá době vzniku modelu. Měkký zelený plast se dobře opracovává. Překvapily velice hezky udělané pásy které bohužel postrádají vodící trn uprostřed. Pojezdová kola mne naopak zklamala, neboť jsou udělána vcelku, což jsem nemohl překousnou a musel tudíž vyrobit 10 vnitřních kol.

 

Slabinou tohoto modelu jsou detaily. Vlastně zde nejsou téměř žádné a tak jsem vylepšil pant poklopu k motoru. Poklop samotný pod vlnolamem není vidět, ale pant již trčí nad něj. Opravil jsem systém otvírání vlnolamu. Přední světlomety, které jsou velmi zjednodušeny a zadní vlastně také. Přední tažné oka chybí úplně. Oka na korbě uchycení vozidla na jeřáb také zcela chybí. Dále jsem dodělal pant poklopu výsadku, uchycení kanystrů ochranné rámy kolem antén a snad milion madel.

 

Podle dostupných fotek jezdily M-113 ověšeny spoustou výstroje uchycené na jakýkoliv volný úchyt nebo „naházené“ pod vlnolam či přivázané kam jen šlo na korbě.

Vypůjčil jsem si tedy pár pytlů ze sady CMK na Bradleyho a dodělal maskovací síť ze stočené gázoviny. Na jednobarevné kamufláži pak už nebylo co pokazit.