Obrněné automobily Adler Kfz. 13 & 14
 

Stavebnice německých lehkých průzkumných  obrněných automobilů Adler Kfz. 13 & 14 od firmy MMS jsem představil zde.

Jejich stavba pro mě nebyla zas tak příjemná a rychlá, jak jsem přepokládal. ne, že by to bylo tím, že by kity byly špatné, spíše to bylo tím, že jsem z kovové modely stavěl poprvé. Nejpracnější pro mě bylo začištění jednotlivých dílů a pak tmelení. Bílý kov je totiž relativně měkký materiál, který se snadno ohýbá a je  citlivý na vrypy /i nehtem/. Po několika hodinách "boje" jsem ale obě vozidla sestavil a doplnil několika nově vyrobenými. U Kfz. 13 to byl  kulomet MG.13 včetně štítu a u Kfz. 14 rámová anténa včetně nosníků. U obou vozidel pak ukazatele směru.

   

Protože jsem se rozhodl své modely umístit na malé dioráma, bylo nutno připravit figurky a další drobnosti. Figurky osádky jsem vytvořil úpravou jednoho ze setů od MMS. Zbraně pocházejí z téhož setu. U dvou  figurek jsem použil jiné hlavy od Milicastu a SMA/SSP. Lavičky jsou scratchbuilt a zídka pochází z jakéhosi "vláčkařského" vyrobeného kdysi v NDR.

Po nabarvení jsem oba modely doplnil přilbami a Kfz.14 mapou a sluchátky vysílačky.Jedné z figurek /původně řidič/jsem vložil do rukou mapu. Vše dohromady jsem pak umístil na malé dioráma představující  německé vojáky odpočívající v jednom z varšavských parků.

     

 

Dioráma jsem nazval "Chicken Thieves in Park - Zdoději kuřat v parku" a to proto, že se mi to jeví docela příhodné vzhledem k pojmenování vozidel /Marder - kuna a Luchs - liška/ .J

 

Závěrem bych chtěl poděkovat kolegovi Mittemu za výrobu obtisků na "Luchse". Obtisky na "Marderovi" jsou ze setu od AFV decals.

Over