Moderní ruské/sovětské osádky bojových vozidel v měřítku 1/72.

Mig Productions, Španělsko

Sada č MP.72-011

Tato sada figur v měřítku 1/72 pochází od nové společnosti založené Miguelem Jimenezem ze Španělska, jehož jméno má velkou vážnost v modelářských kruzích a je jedním ze novátorů v současném trendu postupů při zobrazování opotřebení povrchů.

Jak je zřejmé z doprovodné fotografie, tato resinová sada figurek se skládá z jedné kompletní figurky, jedné ¾ s oddělenými rukama a jedné ½ figury s rukama připojenýma. Asi by bylo lepší nazývat je torza spíše než figuríny, protože jim chybějí hlavy (že by zranění z bitvy ?). Pro tři lidská torza je přiloženo pět hlav aby jste mohli lépe přizpůsobit figurky pro konkrétní model nebo diorámu, které stavíte. Toto je osvěžující novinka pro nás, kteří jsme byli léta zvyklí půjčovat si hlavy z jiných sad figurek a provádět větší konverze abychom dostali co jsme potřebovali.

Resinové odlitky tak malých figurek jsou čisté, v měřítku a celkově nádherné. Jsou to jedny z nejlepších odlitků obličejů v malém měřítku jaké jsem kdy viděl. Pěkné figurky jsou jedním z nejlepších způsobů jak přidat pocit měřítka a příběh k modelu.

Ač nejsem odborník na moderní AFV, myslím, že se tyto figurky budou hodit k T-80 od Revell, T-55 od ACE a PST, T-62 od ESCI, stejně jako k jiným modelům sovětských vozidel od ACE i jiných výrobců.

Další figurky v měřídku 1/72 nabízené Mig Productions jsou : MP.72-010 Němečtí tankisté z 2. světové války v zimě, a MP.72-012 Němečtí moderní tankisté. Domnívám se, že tyto figurky vymodeloval Alvaro Rodriguez (CMT).