Obrněný automobil BA-64 1/72

 

Název BA-64 / kat. č. EX M-03/
Výrobce  EXTRATECH, Česká republika
Obal malá tuhá krabička s černobílou fotografií skutečného stroje na víku
Typ modelu resinové odlitky a leptané díly
Kvalita Díly stavebnice jsou odlity z resinu neurčité barvy ve velmi dobré kvalitě. Resinových dílů je celkem devět – korba, podvozek, pět kol, výfuk a část světlometu. Planžeta leptaných dílů pak obsahuje vše ostatní – díly pro věž včetně 7,62 mm kulometu DT, blatníky, masku chladiče, nářadí atd. Model jsem přesně neměřil (ono taky na pěticentimetrovém trpaslíkovi jaksi není co měřit), ale po porovnání hlavních dílů s mi dostupnými výkresy by měl odpovídat své skutečné předloze.
Stavební návod Přehledný černobílý návod obsahující stručnou historii vozidla, stavební postup a kamuflážní schémata. Text je v češtině a v angličtině.
Obtisky Model obsahuje obtisky pro tři verze – dvě vozidla Rudé armády a jedno ukořistěné Němci. Samozřejmě jsem je ještě nezkoušel, ale budou-li dekály stejně kvalitní jako všechny ostatní od této firmy, se kterými jsem již pracoval, nevidím v jejich použití žádný problém.
Celkový dojem & Poznámka Jak je u modelů firmy Extratech zvykem, jedná se o velice zdařilou stavebnici tohoto lehkého obrněného automobilu. Jediným minusem (ovšem jak pro koho, někomu to možná vyhovuje) je podle mne ztvárnění kulometu DT jako leptu, osobně by upřednostnil nějaké “prostorovější” řešení.

Chtěl bych poděkovat Milanu Vinšovi za to, že za ta léta nashromáždil do své sbírky už tolik modelů, že mu nyní nečiní potíže sem tam se nějakého vzdát ve prospěch “chudšího” kolegy.