Shorland 1/72

 

Název Shorland Armoured Patrol Car /kat.č. 72M02/
Výrobce  AMC Models, Česká republika
Obal papírová krabička s barevným obrázkem na víku
Typ modelu resinové odlitky, lepané díly a tenké drátky
Kvalita Všechny resinové díly jsou odlity velice čistě. Nenajdete na nich žádné bubliny a takřka žádné přelitky a otřepy. Jediným problémem při stavbě bude odstranění technologických nálitků, které jsou u některých dílů až příliš masivní. Karosérie vozidla je nezvykle odlita ve dvou vertikálně oddělených polovinách. Její díly i věž jsou odlity jako plné díly, bez možnosti otevření dveří či poklopu. Lepty jsou vcelku pěkné, zejména mříže chladiče a světel. Planžeta obsahuje i dvě verze SPZ. Pouze obě varianty zrcátek /armádní i policejní/ se mi jeví příliš dvourozměrné. Tenké drátky k výrobě úchytů na zadní části korby a také antény jsou určitě vhodným doplňkem.
Stavební návod Grafický návod na stavbu obsahující česko, anglické instrukce, jak pracovat s resinovými modely a dvě schémata zbarvení a markingu.
Obtisky ne
Celkový dojem & Poznámka Stavebnice vypadá na první pohled velice dobře. Domnívám se, že po odstranění nálitků z ní lze vcelku rychle a bez větších problémů postavit velice pěkné model obrněného vozu postaveného v sedmdesátých letech na podvozku Land Rover v závodě Shorts v Belfastu.

Předlohou tohoto kitu byla zřejmě nejrozšířenější verze Mark 3. Shorlandy nesloužily jen v policejních a armádních jednotkách Velké Británie, protože vzhledem k relativně nízké ceně byly úspěšně exportovány do celého světa.

Nějaké ty modelářské podklady najdete na http://www.shorland.simonides.org .