Sd.Kfz. 251/21 ”Drilling” &  T-34 Bergepanzer with 2 cm ”Drilling”
– konverze 1/72

 

Název Sd.Kfz. 251/21 ”Drilling” /kat.č. AC7205/ T-34 Bergepanzer with 2 cm ”Drilling” /kat.č. AC7206/
Výrobce  Kora Models, Česká republika
Obal papírová krabička s barevným obrázkem na víku
Typ modelu resinové odlitky, leptané díly a injekční jehly na hlavně /+ dřívko v setu pro T-34/
Kvalita Konverzní set Sd.Kfz. 251/21 je určen zejména pro kit Sd. Kfz 251 D od Hasegawy, ale může být použit také kit verze ”C” od fy ESCI /Italery, neboť první nesériové ”21” vznikaly v polních dílnách i na starších vozidlech. Set T-34 ”Drilling” je použitelný v podstatě pro všechny dostupné stavebnice T-34 /AER, EE a Revell/ s tím, že nejvhodnější je kit od Revellu kvůli “pozdním” kolům, která převažovala na skutečném vozidle. Oba sety obsahují shodné resinové díly kanónu MG 151, lepty jeho štítu a nástavby korby a injekční jehly na hlavně. Set pro T-34 navíc obsahuje resinové odlitky bedny s příslušenstvím a dřevěnou tyčku, jenž má představovat kládu. Kvalita všech odlitků je velmi dobrá. Největším problémem bude odstranění masivních technologických nálitků. Leptané díly jsou provedeny také velmi pěkně. Vzhledem k jejich ”univerzálností” je třeba některé z dílů nástavby zkrátit dle návodu! Injekční jehly na hlavně mohou přestavovat jak 15 mm, tak 20 mm verzi., v měřítku je rozdíl zanedbatelný. Při zkracování jehel na rozměr uvedený v návodů dbejte opatrností, neb jejich hroty jsou velmi ostré!
Stavební návod Grafický návod na stavbu obsahující česko, anglicko, německé instrukce, jak pracovat z resinovými modely a schéma zbarvení a markingu.
Obtisky ne
Celkový dojem & Poznámka Oba konverzní sety vypadají na první pohled velice dobře. Domnívám se, že jejich sestavení s doporučenými kity bude vcelku snadné a rychlé. Výsledkem by měla být dvojce velmi pěkných modelů německých samohybných protiletadlových kompletů použitých v závěrečné fázi 2. Sv.války.

Nějaké ty modelářské podklady na Sd.Kfz. 251/21 najdete na http://www.geocities.com/MotorCity/Pit/3515/251/251-21.htm .

Dle článku časopise Modell-Fan T-34 ”Drilling” představuje opravdu raritní vozidlo které vzniklo polní úpravou a to pravděpodobně pouze v jednom exempláři. V roce 1945 sloužilo ve stavu SS-Jagdpanzer Abt. 561 při obraně Říše.

Děkujeme firmě KORA Models vzorkové sety zdarma!