Stíhač tanků Škoda Š-1-D 1/72

 

Název Škoda Š-1-D (T-32, Pz.Kpfw 32 (j)) Czechoslovak Tank Hunter Export Version For Yugoslavia /kat.č. A7214/
Výrobce  Kora Models, Česká republika
Obal papírová krabička s barevným obrázkem na víku
Typ modelu resinové odlitky + leptané kovové díly + plastové blatníky
Kvalita Všechny resinové díly jsou odlity velice čistě. Nenajdete na nich žádné bubliny a takřka žádné přelitky a otřepy. Jediným problémem při stavbě bude odstranění technologických nálitků, které jsou u některých dílů až příliš masivní. Korba je odlita jako jeden plné díl, bez možnosti otevření poklopů. Originální vozidlo má příliš tenké blatníky na to, aby se v daném měřítku daly bez problémů odlit z resinu. Proto je výrobce dodává z plastu /dva pásky z plastu/. Já osobně si však možná blatníky vyrobím znovu a to z tenkého mosazného, nebo hliníkového plechu. Pásy jsou odlity v páscích, které je potřeba před přilepením na kola podvozku patřičně vytvarovat v teplé vodě. Malá leptaná planžeta nabízí pár pěkných dílů detailů exteriéru vozidla.
Stavební návod grafický návod na stavbu obsahující česko, anglicko, německé instrukce, jak pracovat z resinovými modely, a jedno tříbarevné kamuflážní schéma
Obtisky ne
Celkový dojem
Stavebnice vypadá na první pohled velice dobře. Domnívám se, že z ní lze vcelku rychle a bez větších problémů postavit velice pěkné model raritního stíhače tanků Škoda.
Poznámka
Tyto vozidla byla sice československé provenience, avšak nikdy v naší armádě nesloužila, protože ta je nepřijala. Nicméně několik strojů bylo exportována do Jugoslávie, kde sloužily u školních jednotek a při německé invazi se zúčastnily obrany Bělehradu. Setkání s nimi prý bylo pro německé tankisty nepříjemným překvapením. Nějaká vozidla se pravděpodobně dostala do německých rukou nepoškozená, ale o jejich nasazení v německých službách jsem žádnou bližší informaci nenalezl.