Samohybné dělo StuG III C 1/72

 

Název Stug III. C (kat.č. T–7250)
Výrobce  TP Model, Česká republika
Obal papírová krabička s barevným obrázkem na víku
Typ modelu resinové odlitky
Kvalita Jednotlivé díly stavebnice jsou relativně čistě odbity z resinu. Nenajdete na nich takřka žádné bubliny, avšak větší množství přelitků a otřepů. Všechny menší díly včetně dílů podvozku jsou zality v resinovém bláně. Odstranění těchto nedostatků by však nemělo zkušenějšímu modeláři činit vetší problémy. Korba vozidla má bohužel všechny poklopy ztvárněné jako uzavřené, což bohužel znemožňuje případné umístění figurek posádky. Pásy jsou odlity v páscích, které je nutno před přilepením na podvozek vytvarovat v horké vodě. Všechny díly, jsou provedeny vcelku detailně a jsou bez problémů použitelné. Preciznější modeláři si ale možná některé z nich raději vyrobí znovu.
Stavební návod český a anglický návod, jak pracovat z resinovými modely, výkres vozidla a grafický návod aplikace pásů
Obtisky ne
Celkový dojem
Vzhledem k většímu množství dílů zalitých v resinové bláně stavebnice na první pohled nevypadá nic moc. Nicméně se však domnívám, že z této stavebnice lze celkem rychle a jednoduše postavit pěkný model předposlední z “krátkohlavňových” verzí německého samohybného děla StuG III používaného v první polovině 2. sv. války.
Poznámka
Model postavený z této stavebnice může představovat i vozidlo verze D, protože dle mých informací jsou rozdíly v exteriéru těchto dvou typů minimální.

Rád bych poděkoval firmě TP Model, která nám věnovala tuto stavebnici k recenzi.