Aufklärungspanzer 140/1 1/72

 

Název Aufklärungspanzer 140/1 (2 cm) (kat. č. 72005)
Výrobce  Attack Hobby Kits, Česká republika
Obal Obal je z měkkého kartónu s akční kresbou na horní straně.
Typ modelu Plastikový model
Kvalita Výlisky z tmavozeleného a černého polystyrénu jsou rozloženy do 7 rámečků. Většina dílů je shodná s předchozími kity ATTACKu, postavenými na bázi tanku Pz Kfw 38(t) – především podvozek a dolní část korby. Nová je vrchní část korby a bojová věž s výzbrojí. Díly jsou vylisovány poměrně kvalitně, s odpovídajícími detaily. Součástí modelu je miniaturní planžeta s jedním fotoleptaným dílem – pletivovým krytem věže. Bohužel výrobce nedodal antény, z nichž jedna s hvězdicovým zakončením na vrchu by byla jako fotolept jistě velkým ulehčením pro modeláře. Pásy jsou z tvrdého plastu. Model dále obsahuje větší množství doplňků (bedny, nářadí), vylisovaných zvlášť. Obrysová přesnost modelu je velmi dobrá.
Stavební návod Návod je velmi dobře zpracován, podrobný a přehledný. Kromě stavebního postupu obsahuje kresby kamufláží dvou vozidel, v zimním zbarvení z Polska 1944 a ve standartní třítónové kamufláži z Belgie 1944. Výrobce dále k modelu vložil malý papírek s kresbou nutného zkrácení bočnic trupu o 1 mm.
Obtisky Miniaturní obtiskový aršík nabízí pouze “balkenkreuzen” na obě verze, jiné označení nikoliv, což je ale pravděpodobně ve shodě se skutečností
Celkový dojem a Poznámka Kvalitní a atraktivní model vozidla, jež sice prohrálo armádní soutěž o standartní průzkumné vozidlo Wehrmachtu s Pz.Kpfw. II Ausf. L “Luchs”, ale přesto v operační službě prokázalo svou vyšší hodnotu. Mohu jej doporučit.