Marder III - 1/72
 

Názov Tank hunter Sd.Kfz. 138 Marder III (No. 343)
Výrobca  UM, Ukrajina
Obal
Krabička s bočným otváraním
Typ modelu Vstrekovaný kit nemeckého stíhača tankov z druhej svetovej vojny (obsahuje aj malú planžetu fotoleptov)
Kvalita Model vychádza z kitu Pz. 38 (t), z ktorého má hneě tri rámčeky jeden s dielmi korby a dva rovnaké s dielmi podvozku a pásov. Nový je v stavebnici iba jeden rámček s kanónom a nástavbou. Diely sú vylisované pomerne dobre, s ostrý mi detailmi a minimálnymi otrepmi. Úplne nepoužiteľná je však perforovaná vana nad krytom motoru (časti 82C, 83C a 30C). Tieto diely sú veľmi hrubé a zjednodušené bočné plechy vane majú napríklad štyri rady veľkých dier  namiesto ôsmich radov malých dierok. Treba dúfať, že čoskoro bude na trhu nejaká doplnková sada. Vylepšiť si zaslúži aj interiér, najmä diely 29C (držiaky munície?).
Stavebný návod Prvá časť je podrobná a presná, na konci návod vyzerá, akoby jeho dizajnéri už nemali dosť miesta a je trochu neprehľadný. Schémy sfarbenia odporúčam ignorovať - sú veľmi zjednodušené a nepresné. Radšej sa riaďte podkladmi.
Obtisky Marking pre osem vozidiel vrátane povojnového československého. Iba tri sú v spomínanom návode. Na zadnej strane krabice je čtvrtá schéma, tá však na aršíku nie je našťastie, pretože je úplne chybná (fotka vozidla je napr. v Panzer Colors I na s. 71, jeho farebný profil je v publikácii MBI Marder & Grille).
Celkový dojem & Poznámka Pri kúpe tohto modelu treba vopred rátať s nevyhnutnou investíciou do nejakých doplnkových setov. Bez nich, postavený iba z krabičky, bude model vyzerať príliš hračkársky.