SU-100 - 1/72
 

Název SU-100
Výrobce  UM, Ukrajina (No.334)
Obal Výlisky jsou uloženy v krabičce z měkčího kartonu s poměrně hezkou akční kresbou na horní straně.
Typ modelu Plastikový model nejlepšího sovětského stíhače tanků druhé světové války.
Kvalita

Model obsahuje podle údajů na krabičce celkem 142 plastikových dílů, 2 fotoleptané a 22 gumových. Kromě nich najdeme dle obsahu několik dalších dílů, které nepoužijeme, neboť některé rámečky jsou společné pro více modelů. Kvalita výlisků je velice dobrá, jakou již známe z předchozích modelů UM. Mohl jsem model srovnat se starším SU-100 z produkce AER Moldova, který vlastním již pár let, a tato novinka je nesrovnatelně kvalitnější! Myslím, že kit od AER čeká pouze přestavba na ohořelý vrak :-D. Jediné, co bych mohl modelu od UM vytknout, jsou zavřené poklopy bojového prostoru.

Stavební návod Dostačující, ale místy poněkud hůře přehledný, myslím ale, že ani začátečník by s ním neměl mít větší problém.
Obtisky Model obsahuje obtisky na víc verzí, avšak v návodu jsou popsány pouze dvě. Domnívám se, že zbývající obtisky jsou určeny na poválečnou verzi SU-100, zejména na zahraniční uživatele. Nevím ale o tom, zda tuto verzi bude UM vyrábět v budoucnu či zda jsou obtisky zde jen jako bonus pro modeláře.
Celkový dojem & Poznámka Velmi pěkný model jednoho z nejlepších lovců Tigerů a Pantherů. Ve spojení se sadou fotoleptů, které na SU-100 (byť zmíněný starší model od AER) vyráběl Eduard je možno postavit špičkový kit.