Pz.Kpfw. IV Ausf. D - 1/72
 

Název Pz.Kpfw IV D Tropenpanzer
Výrobce  Mirage hobby, Polsko
Obal Tvrdá kartonová krabička s bočním otvírání. Na zadní straně uvedený seznam a inventární čísla modelů vydaných f.Mirage.
Typ modelu Plastová stříkaná stavebnice
Kvalita

Díly stavebnice jsou rozděleny do sedmi rámečků ze světlého, poměrně tvrdého plastu, jedné planžety fotoleptů a gumových pásu a tažných lan.
Samotné díly jsou docela pěkné, bohužel jsem na nich našel pár drobných vtaženin a hlavně některé drobné díly jsou nedostříknuté. Například uložení antény a napínacích čepů pro zadní napínací kola. Je to škoda, protože cena modelu není malá. Na některých dílech jsou stopy po vyhazovačích, ale jsou většinou na spodní straně, např. blatníky. Otřepů je minimum. Velkým kladem je možnost otevřené věže a to z boku, dále otevření motorového prostoru a převodového prostoru. Slabinou tohoto modelu jsou pásy. Jejich spojení bude asi velice těžké, protože pásy postrádají klasické spojovací prvky, které znám. Prostě se jen slepí články k sobě. Snad půjdou nahradit pásy třeba z Revella. Kladem jsou fotolepty, které mohou nahradit konce blatníků a některé další detaily na modelu.

Stavební návod Návod je v AJ a v Polském jazyce. Je velice přehledný a to i u kamuflážního zbarvení a umístění obtisků.
Obtisky Arch obsahuje obtisky na pět různých strojů, bojujících v Africe.První dojem z obtisků je výborný. Stoprocentní soutisk a ostrost.
Celkový dojem & Poznámka Myslím, že se na trh dostal slušný model, který musí mít každý tankofil.