Panther Ausf. A/D interiérový set - 1/72 
 

Název Pz.V "Panther" Ausf. A/D detail set /kit # 9202/
Výrobce  PROFI KIT, Česká republika
Obal Plastová průhledná krabička (dostatečně pevná) s barevnou fotografií skutečného tanku.
Typ modelu Polyuretanové odlitky + leptané kovové díly
Kvalita Tento speciální interiérový set obsahuje opravdu hodně dílů resinových dílů a také slušný rámeček s lepty. V setu je v podstatě celá spodní část korby, včetně velmi pěkně znázorněných torzních tyčí a samostatných vahadel pro jednotlivá kola. Dále kompletní interiér korby včetně motoru, převodovky, prostoru řidiče a radisty a uložení věže. Nové díly pro spodní a zadní část věže a její kompletní interiér včetně závěru  kanónu. Přidaná je i nová velitelská kopule pro verzi A se správným počtem periskopů. Já osobně bych bral ještě i lépe tvarovanou kopuli pro verzi D, ale to bych už asi chtěl moc.:-) Všechny odlitky jsou velmi kvalitní, bez zjevných vad. V leptech najdete pletivo na motorový kryt, vrchní díly zásobníků na munici, vysílačku a další drobnosti.
Stavební návod Přehledný grafický návod s nákresy montáže v sedmi krocích. Já osobně bych vzhledem k velkému množství dílů uvítal i jejich očíslovaní.
Obtisky Ne
Celkový dojem & Poznámka

Velmi pěkný set, určený opravdovým fajnšmekrům a příznivcům detailu. S její pomocí lze relativně snadno sestavit z kitu od Revellu precizní model tanku Panther verze A nebo D s kompletním interiérem. Určitě je tento set použitelný i tak, že ho použijete na několik modelů a na každém otevřete něco.:-)

Děkujeme firmě Profi Kit za vzorek k recenzi!