Grille Ausf. M & Munitionfahrzeug 38(t) Ausf. M - 1/72
 

Název Grille Ausf. M / Munitionfahrzeug 38 (t) Ausf. M (kat. č. 72814 & 72821)
Výrobce  Attack Hobby Kits, Česká republika
Obal klasický obal Attacku z měkkého kartonu s bočním otvíráním a průměrnou kresbou na horní straně.
Typ modelu plastikové stavebnice německé samohybné houfnice a jejího muničního vozidla
Kvalita

Oba modely jsou tvořeny několika malými rámečky s díly stavebnice, z nichž část (podvozek) jsou díly již známé z předchozích kitů. Ostatní jsou pak díly nové. Co se týká nových dílů (horní část korby s bojovým prostorem a houfnicí u Grille, horní část korby s přepravním prostorem a přepravním boxem na munici u Munitionsfahrzeugu), zde musím s radostí konstatovat, že se Attack postupně lepší v kvalitě. Tyto nové díly jsou ve srovnání se staršími kity Attacku výrazně jemnější a s věrohodnějšími detaily. Také počet drobných dílů pro vnitřek bojového/přepravního prostoru je podstatně vyšší. Attack se těmito kity dostává do kvalitativně vyšší třídy výrobců short-runových kitů. Modely též obsahují mlou planžetu s fotolepty.

Stavební návod klasický attackovský návod, přehledný a dostačující i pro začátečníky
Obtisky Oba modely obsahují shodné obtisky, pro tříbarevný stroj ze západní fronty (pravděpodobně 1. SSPzDiv.) a bílý stroj 2. SkiJgrDiv z východní fronty. Obtisky jsou kvalitní
Celkový dojem & Poznámka Hezké v plastu doposud nevyráběné stavebnice zajímavých vozidel. Doporučuji!

Attack těmito dvěma kity pokračuje v kompletování rodiny PzKfw 38(t) (zbývají snad již jenom Flakpanzer 38(t) a varianty Marderu III).

     

     

společné díly