Střední tank "Grant" Mk.I El Alamein - 1/72
 

Název Czolg sredni "Grant" Mk.I, El Alamein (kat.č. No 72804)
Výrobce  MIRAGE Hobby, Polsko
Obal papírová krabička (mohla by být pevnější)
Typ modelu plastové výlisky + gumové pásy + leptané díly
Kvalita

Výlisky tohoto modelu, odstříknuté z příjemné šedivé hmoty, mohou být hodnoceny jako výborné - čisté s minimem otřepů (pouze na některých drobných dílech), přesné bez přesazení. Pouze na schránkách, umístěných na zádi tanku, jsou bohužel nepříjemné vtaženiny. Obrysová věrnost je dobrá a to včetně zvláštního prolisu na věži, které u starého modelu  od Hasegawy úplně chybí. Správně je také kasemata 75mm kanónu a asymetrické schránky na zádi. Dobrým nápadem je také nářadí jako samostatné díly. Bohužel nemám dobré zkušenosti s gumovými pásy,články sice vypadají  v měřítku věrohodně, ale ... Věrohodnost pomůže zlepšit set fotoleptů "British desert track", který ovšem není součástí stavebnice.  Stříkané díly doplňují fotoleptané boční dveře s detaily, kryty světlometů a mřížka na motor.

Stavební návod Přehledný návod, kamuflážní schémata - tři  britská ze severní Africe a jeden americké instruktážní osádky, která se zúčastnila v Bitvě u Ghazaly. Na základě této skutečnosti byl natočen film "Sahara" (bohužel se smyšleným dějem).
Obtisky Kvalitní obtisky s bezvadným soutiskem, obsahující sériová čísla strojů, znaky divizí, taktické značky a sadu standardních čísel pro sestavení dalších sériových čísel dle potřeby. 
Celkový dojem & Poznámka Jednoznačně kvalitnější a měřítkově přesnější než letitý model od Hasegawy, který u tohoto tak významného (především pro boje v severní Africe) a zajímavého stroje dlouho chyběl. Doufám, že to není, v současné záplavě německé techniky, ojedinělý pokus rozšířit omezenou sbírku spojeneckých vozidel. Vždyť  na své výrobce čeká ještě celá řada významných strpjů (např. britské tanky A9, A10, A13, Crusader, Stuart M3 a M5,  řada obrněných automobilů apod.).