Sd.Kfz.250/8 Neu - 1/72

Název Sd.Kfz 250/8 Neue Art /Kit #TT003/
Výrobce  Tracks & Troops, Belgie
Obal pevná krabička z vlnité lepenky. Čtyři malé uzavíratelné sáčky, obsahující jednotlivé díly.
Typ modelu resin a fotolepty
Obtisky Stavebnice neobsahuje žádné obtisky ani jiné označení. (typickým označením těchto vozidel byly poznávací značky a německé kříže.)
Stavební návod Návod ke stavebnici je tím nejlepším, co jsem kdy viděl v resinové stavebnici, takže Tracks & Troops zjevně vyslyšeli nářky modelářů na odbyté návody.
Kvalita

Velmi dobré odlití, bez bublin, odstranění nálitků bude zřejmě snadné a rychlé. Detaily jsou ostré a mnoha drobnými, dobře odlitými částmi. Stavebnice obsahuje 54 resinových částí a asi 50 částí na fotoleptané planžetě pro samotné vozidlo a devět resinových částí a sedm fotoleptů pro 75 mm kanón.

Celkový dojem a Poznámka

Model se jeví jako velmi dobře vyrobený. Kryt motorového prostoru a přístupové dveře jsou z leptané mosazi, což usnadní instalaci motoru. Zadní stěna bojového prostoru a dveře jsou také z mosazi, takže jejich tloušťka více odpovídá měřítku a umožňuje postavit model s otevřenými dveřmi. Stavba bude složitá z důvodu velkého počtu mosazných a resinových dílů, díky skvělému návodu to ale bude snazší. Tento model doporučuji zejména středním a pokročilým modelářům, kteří si chtějí postavit dobrý výstavní model.

Tento model představuje lehký kolopásový transportér se 75 mm kanónem pro průzkum a podporu pěchoty. Tento model v měřítku 1/72 je pozdější, zjednodušenou verzí obrněného kolopásu Sd.Kfz 250, zatímco starý model od ESCI představuje původní verzi Sd.Kfz. 250. Vozidlo mělo stejný podvozek a motor jako kolopásový tahač Sd.Kfz 10.

Model jsem koupil přímo od Tracks & Troops

Stephen Brezinski /překlad Petr Vaněk/