Německá torpéda G7e - 1/72     

Název German torpedoes G7e / W7209/
Výrobce  KORA Models, CZ
Obal kartónová krabička s obrázkem na víku
Typ modelu resinové a fotoleptané díly 
Kvalita Stavebnice obsahuje celkem 21 čistě odlitých resinových dílů (12 dílů pro 6 kompletních torpéd, 4 profilované přepážky pro přepravu torpéd na železničním vagónu, 4 díly manipulačního vozíku a 1 díl s kolejnicemi úzkorozchodné železnice) a tři planžety fotoleptů (směrová kormidla, lodní šrouby, roznětky). Velké lodní šrouby, které vidíte na snímku, pro tuto stavebnici neupotřebíte – planžety pocházejí ze souběžně vyráběné stavebnice miniponorky Schwertal.
Stavební návod Návod je velmi jednoduchý a přehledný, více informací není ani zapotřebí. Pro zbarvení torpéd doporučuji prostudovat odbornou literaturu – např. torpédo G7e, vystavené v Imperial War Museum v Londýně jako součást miniponorky Biber, má leštěný ocelový povrch, hlavice je bronzová a lodní šrouby ocelové.
Obtisky ne
Celkový dojem & Poznámka

Sada německých torpéd G7e, je skvělým doplňkem modelu ponorky VIIC. Torpéda se budou hezky vyjímat třeba na plošinovém vagónu Linz od Planet Models (MV047). Vřele doporučuji!

Tomu říkám splnění snu! Když jsem si před časem koupil model ponorky VIIC od Revellu v měřítku 1:72 a knihu „Das Boot“, začal jsem plánovat mega-dioráma téhle bestie v suchém doku, aby vynikla její velikost. Současně jsem začal shromažďovat modely všech možných dobových doplňkových vozidel a zařízení – auta, náklaďáky, vlak, jeřáby – která se budou hemžit kolem. S figurkami přispěchala CMK a další firmy, jen na torpéda ne a ne narazit! Pak jsem si vzpomněl, že mám ve skříni model miniponorky Neger od firmy KORA, kde je krásné torpédo G7e – zavolal jsem panu Korabovi a dál už to bylo jednoduché: Dnes ráno na mém stole přistál balíček!