VK-4501 (P) Ferdinand Tiger 1/72

Název VK-4501 (P) Ferdinand Tiger Kat. č. T –7203
Výrobce  TP Model, Česká republika
Obal papírová krabička s pérovou kresbou na víku
Typ modelu resinový odlitek  + drátky
Kvalita Na jednotlivých dílech odlitých z resinu najdete bohužel velké množství bublin, přelitků a otřepů. Korba je odlita jako jedem masivní kus a věž taktéž, realizována jako dutá s možností otevření poklopů. Drobné díly včetně kol a pásů jsou zality v resinové bláně vzniklé při odlévání. Některé detaily jsou velice hrubé a jejich úprava dá jistě zabrat i zkušenějším modelářům. Pásy jsou odlity jako čtyři proužky, které je potřeba před instalací na model ohřát v teplé vodě nebo fénem a patřičně vytvarovat. Model obsahuje ”kovové dily”! Jedná se o dvě lanky spletená z tenkých měděných drátků, která by na modelu měla sloužit jako lana vyprošťovací.
Stavební návod český a anglický návod, jak pracovat z resinovými modely a pouze grafický návod pro stavbu modelu.
Obtisky ne
Celkový dojem Stavebnice na první pohled nevypadá nic moc, ale domnívám se, že z této stavebnice lze s většími obtížemi postavit zajímavý model stroje z prototypové řady těžkých tanků. Z většiny dílů je patrné, že model vznikl konverzí z plastového modely Ferdinand/Elefant od ESCI a Tigeru od Hasegawy. Nejjednodušší variantou stavby by asi bylo tento resinový model skombinovat s díly z uvedených stavebnic! 
Poznámka V publikaci Ferdinand/Elefant od polské Militarie jsem našel informaci a kamufláže ke dvěma strojům tohoto typů použitým i bojově a to ve stavu 653. Schwere Heeres Panzerjaeger Abteilung v Polsku v roce 1944. Na obou znázorněných strojích byla aplikována cementová pasta zimmerit.