Fahnenchmiedwagen Hf. 1/13 1/72

 

Název Fahnenchmiedwagen Hf. 1/13 (Kat. č. T –72230)
Výrobce  TP Model, Česká republika
Obal papírová krabička s pérovou kresbou na víku
Typ modelu resinový odlitek
Kvalita Jednotlivé díly modelu nejsou odlity špatně, jen na některých najdete malé množství bublin a přetoku. Největším problémem je, že všechny díly jsou zality tenkou blánou resinu vzniklou při odlévání. Zkušený modelář si však s jejím odstraněním jistě poradí. Korba vozu je odlita jako jeden kus a působí poněkud masivně. Model obsahuje i doplňky jako pytle, kbelíky, bedny a také figurku kočího. Jedinou důležitou částí, která v modelu z pochopitelných důvodů chybí, je postroj pro koně. Na jeho výrobu z papíru a drátků však výrobce přikládá jednoduchý návod včetně schematického náčrtku.
Stavební návod Český a anglický návod, jak pracovat z resinovými modely a taktéž dvoujazyčný návod jak vyrobit koňský postroj. K krabičce také najdete dvě kamuflážná schémata tohoto ”stroje”.
Obtisky ne
Celkový dojem Domnívám se, že z této stavebnice lze postavit velmi zajímavý model vyloženě neobrněného vozidla , který určitě obohatí sbírku každého modeláře, případně vhodně oživí vaše dioráma.  
Poznámka Z některých dílů stavebnice je patrné, že jejci předlohou lyly některé díly German Artillery setu od Revellu. Předlohou figurky kočího byl pravděpodobně řidič ze stavebnice Sdkfz.11 firmy Esci.