Phänomen Granit 25 Ambulance 
model 1931 (Sd.Kfz 31) 1/72 JV Model

 

Název Phänomen Granit 25 Ambulance model 1931 (Sd.Kfz 31) (Kat.čís. D-7204)
Výrobce  JV Model, Czech republic
Obal Model je prodáván v nevelké krabičce z tuhého kartonu, dokonale chránící obsah. Na horní straně krabičky je nalepena černobílá etiketa s názvem modelu, logem výrobce, bokorysem automobilu a dalšími nezbytnými údaji. Na vnitřní straně víka krabičky je ve formě razítka adresa výrobce (mně doposud neznámého). 
Typ modelu resinový odlitek 
Kvalita Model je odlit z bílého rezinu, podle mého názoru poněkud tvrdšího a křehčího než klasický žlutý. Je složen z nevelkého počtu základních dílů (vzhledem k jednoduchosti předlohy je ale počet dílů dostačující). Kromě rezinů je obsahem modelu ještě volant z bílého kovu a nevelká folie průhledného plastiku na zasklení oken. Model svoji předlohu znázorňuje velice pěkně, alespoň co se tvarové podobnosti týče. Interiér je v kabině řidiče znázorněn pouze základními díly (volant, sedačka), v nástavbě není znázorněn vůbec a je na modeláři jak si jej dotvoří. Povrchová kvalita odlitků je velice dobrá, detaily jsou znázorněny věrohodně a jemně. Okenní otvory a některé menší díly jsou zality jemnou blánou rezinu, která ale jde velice snadno odstranit. Jediné k čemu mám výhrady je znázornění plachty na střešní nástavbě a dvířkách kabiny. Její vzorek je nevěrohodný a vypadá jako by jej autor formy vytvořil dodatečně “v ruce” rydlem.
Stavební návod Návod je tvořen nevelkým listem papíru, na němž jsou velice stručné zásady práce s reziny, montážní postup na jednom (!) obrázku (je však dostačující i pro méně zkušené modeláře) a schémata zbarvení, včetně odpovídajících odstínů barev Humbrol. Kamufláž je naznačena jak pro starší verzi v Panzer Grau, tak i pro vícebarevnou kamufláž od jara 1943.
Obtisky Model obsahuje i miniaturní obtiskový aršík se 4 typickými červenými kříži. Poznávací značka Wehrmachtu ani označení jednotky na obtisku nejsou a modelář bude nucen si tyto sehnat z vlastních zdrojů.
Celkový dojem
& Poznámka
Velice hezký a efektní model, který s minimem vynaloženého úsilí obohatí každou sbírku. Vřele doporučuji !