A.E.C. Mark III. Armoured Car

 

Název A.E.C. Mark III. Armoured Car  Kat. č. T –7234
Výrobce  TP Model, Česká republika
Obal papírová krabička s barevnou kresbou
Typ modelu resinový odlitek 
Kvalita Jednotlivé díly modelu jsou odlity bez bublinek, avšak téměř všechny mají otřepy vzniklé během lítí. Na předku mohutné korby je velký nálitek. Menší díly jsou zalíté v tenké bláně materiálu. Detaily na jednotlivých dílech jsou hrubší a nepříliš zřetelné. Některé drobné detaily jako zpětná zrcátka, antény radiostanic apod. je nutni dodělat vlastními silami. 
Stavební návod třípohledový výkres a nákres dvou kamuflážních schémat, anglický a český pokyn pro práci s resinovými odlitky
Obtisky ne
Celkový dojem Při troše snažení lze z této stavebnice postavit zajímavý model těžkého obrněného automobilu, doslova tanku na kolech. Byl určen k podpoře lehčích průzkumných vozidel. Vzhledem k silné výzbroji, kanón 57mm, mohl bojovat i se silnějí pancéřovanými vozidly nepřítele. Dosahoval také úctyhodné maxilmální rychlosti 65 km/h.
Poznámka Vzhledem k tomu, že stavím modely z bojů v severni Africe, a předlohový model je pozdější verze používaná v západní Evropě, rozhodl jsem se, že jej použiji jako základ pro přestavbu na verzi Mk.I. Ta se však liší přední částí korby, blatníky a především byla použita věž tanku Valentine s kanónem 2 pdr. Snad jej Vám na našich stránkách budu moci někdy ukázat. :-)