KADEN Cup - Model Náchod 2004
9.10.2004

Letošní ročník byl druhým, kterého jsem se zúčastnil. Celkově se mi zdálo, že ve většině kategorií (až na malou techniku) bylo méně modelů, než vloni. Příjemnou změnou bylo rozdělené kategorie malé techniky 1/72-6 na kolovou a pásovou, což se na mnoha akcích nevidí.
Akce se krom domácích modelářů zúčastnili i soutěžící z Polska , Německa a Slovenska. Mezi modely byla k vidění řada kousků, které znám z galerie těchto stránek a českého modelářského časopisu Modelář.  Mnoho z nic jsou opravdu skvosty. Mým favoritem byl perfektně postavený Hummel. Na akci také z Polska dorazil Juliusz Olejnik se svým Famem s Pz.IIIM na podvalu.  Také modelů poválečné techniky bylo dost, mezi nimi několik Challengerů  a Merkav. Jeden kolega z polské Wroclawy přivezl několik modelů od Arma, mezi nimi velmi pěkný BRDM-2 v barvách polských KFOR.

     

     

   

   

     

     

   

Mimo soutěžní kategorie zde byla k vidění spoustu skvělých diorám mezi nimiž mě zaujalo neobvyklé dio s B-17 1/72 Jaroslava Kubáta. Namísto obvyklého výjevu s letounem obklopeným mechaniky a obslužnými vozidly autor znázornil sestřelený letoun kdesi v Pacifiku, který byl právě objeven osádkou civilního vrtulníku. Konečně jsem měl také možnost si prohlédnout postavěný model U-boat 1/72 od Revellu. Je to skvělá stavebnice ale na mě až moc velká.. 

     

Nakoupil jsem pár věci od Goffy a TP jenž měli na akci stánky spolu s dalšími výrobci a prodejci.  Celá akce se podle mě velmi vydařila. Rozhodně bylo skvělé osobní setkání s kolegy, které znám jenom z Internetu.

Naše polská grupa!

Jeff Hamblen

Fotografie: Piotr Mostowiak