KADEN Cup - Model Náchod
18.10.2003

     

   

Toto byla má první Modelshow po devíti či desíti letech a úplně první v Evropě a musím říct, že jsem byl akcí v Náchodě mile překvapen. Bohužel, jako obvykle, opět dominovali naši velcí bratři v měřítku 1/35. I přesto se našla spousta pěkných modelů a diorám v měřítku 1/72, zejména od Jiřího Bednáře a Piotra Mostowiaka. Pan Bednář, který pravidelně přispívá svými modely do moderní sekce na těchto stránkách, prezentoval několik modelů z WWII, včetně předválečného obrněného vozidla Škoda PA-II. To je něco, co se tak hned nevidí. Rovněž Piotr Mostowiak přivezl něco ne zcela typického pro měřítko 1/72, polský bunkr od MDS s několika upravenými figurami od Preiseru. Naneštěstí pro nás, Jan Pavlík přivezl dva skvělé modely, z nichž jeden získal první místo (nevím, zda Cromwell nebo transport Tigera). Jednalo se o Cromwell Mk IV s kompletním interiérem a leptanými pásy a Tiger I připravený k transportu na železničním vagonu, taženém Faunem ZR. Osobně jsem byl uchvácen kvalitou zbarvení, které se Janu Pavlíkovi podařilo dosáhnout.

     

     

       

      

        

     

 Milan a já jsme byli rádi za stříbro a bronz. Milan za svůj Shorland Mk. I ze Severního Irska a já za Panzer IB od ESCI.

Kromě trofejí jsme získali také kovová autíčka Škoda od hlavního sponzora, firmy Kaden. Na tak malou akci bylo přítomno celkem dost prodejců se zbožím v malém měřítku, včetně distributora MIGu pro ČR nebo TP modelu.

 

Rád jsem viděl na této akci také spoustu mladých modelářů. Je dobré vědět, že naše hobby je schopno soutěžit s počítačovými hrami a internetem. Jedna talentovaná dívka vyhrála několik cen s tak rozdílnými modely, jako byl dinosauří pár a plachetnice. Byl to skvělý způsob, jak strávit sobotu, vidět skvělé modely a poznat kamarády z internetu.

Jeff Hamblen