5. pardubický kit salon - Pardubice
12.6.2004

Počasí nebylo na letní den nejlepší, ale v Duhové aréně v Pardubicích byla k vidění spousta modelů. Před halou byla vystavena dvě vozidla AČR, a sice obrněný transportér Skot a kolové samohybné dělo Dana. Rovněž bylo možno prohlédnout si zbytky amerického letounu sestřeleného nad českým územím a také přehlídku rádiem řízených lodí. Uvnitř haly pak kromě vystavených zbraní byly ještě další RC modely. Mne nejvíce zaujaly RC tahače s návěsy. netuším, v jakém byly měřítku, ale byly hodně velké a hlučné. Sice ercéčkám nerozumím, ale myslím, že při dnešních technologiích není problém, aby se zmenšeniny chovaly jako jejich velké vzory. Pokud bych bydlel ve větším bytě, možná bych do něčeho podobného investoval.Ale pojďme k modelům.

   

      

     

Podobně jako na jiných soutěžích, i zde bylo malé měřítko v menšině proti velkým bratrům. Zejména modely vozidel Německa a USA, ale i pár ruských a českých mne opravdu nadchlo. Rovněž bylo vystaveno pár diorám, nejvíc mne dostala německá protiletecká baterie. Také mne zaujal Panzerjager IV/48 s plně vybaveným interiérem a motorovým prostorem. Co mne potěšilo byl fakt, že oproti jiným soutěžím bylo vystaveno poměrně málo letadel, více bylo techniky a aut. Pro vítěze nebyly připraveny standardní medaile či jiné obvyklé ceny, ale „home-made“ ceny vyrobené členy pořádajícího klubu.

       

      

     

Zvláštní pozornost zaslouží i samotné místo akce. Duhová aréna je jen kousek od hlavního náměstí a sterého centra, které jsou opravdu krásné a stojí za shlédnutí. Doporučuji zastavit se v Pardubicích, i když se zrovna žádná modelářská akce nekoná.

Jeff Hamblen

Překlad: Tomík

Fotografie: Michal Kubik & Petr Neumann